دانشگاه استانبول

تحصیل در دانشگاه استانبول

دانشگاه استانبول یکی از قدیمی ترین دانشگاه های دولتی ترکیه و جهان محسوب می شود و برای اولین بار به عنوان مدرسه دینی در قرن ۱۵ توسط عثمانی ها ساخته شد. طی چندین سال این مدرسه به موسسه آموزش عالی و دانشگاه تبدیل شد ‌
با گذشت زمان دورس مختلف به این مدرسه اضافه شد و همچنین نام این مدرسه به خانه علوم چند گانه استانبول تغییر کرد و به عنوان یک مدرسه دولتی به رسمیت شناخته میشد.

در حال حاضر دانشگاه استانبول ۵ پردیس و ۱۷ دانشکده در سراسر استانبول دارد. علاوه بر آن این دانشگاه دارای موسسه هایی نیز میباشد. پردیس اصلی دانشگاه استانبول در مجاورت میدان بیازیت واقع میباشد.

دانشگاه استانبول حدود ۲هزار استاد و همکار و بیش از ۳ هزار دستیار و کارمند جوان دارد. همچنین سالانه پذیرای بیش از ۶۰ هزار دانشجو داخلی و خارجی در مقاطع کارشناسی، حدود هشت هزار دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و همچنین نزدیک ده هزار دانشجو در مقطع دکترا و پسادکترا می باشد. علاوه بر آن، حدود هفتاد هزار دانشجو در دوره های از راه دور این دانشگاه درس میخوانند.

رتبه و رنکینگ دانشگاه استانبول

دانشگاه استانبول، نقش بسیار پر رنگی در فرهنگ و زندگی اجتماعی کشور ترکیه داشته و هم چنان دارد. این دانشگاه نه تنها یکی از قدیمی ترین دانشگاه های ترکیه، بلکه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان است. در سیستم رنکینگ و رتبه بندی دانشگاه های جهان در سال 2019، دانشگاه استانبول رتبه 801 تا 1000 ام را دارد و در جدول رتبه بندی بین دانشگاه اصفهان و دانشکده پزشکی و داروسازی کلوژ ناپوکا قرار می گیرد. جایگاه دانشگاه در این سیستم از سال 2016 تا کنون افت چشمگیری داشته است. رنکینگ دانشگاه از سال 2016 تا الان به این صورت بوده است:

  • سال 2016: رتبه 601 تا 800
  • سال 2017: رتبه 601 تا 800
  • سال 2018: 801 تا 1000

دانشگاه استانبول در رنکینگ دانشگاه های آسیا در سال 2018 رتبه 191 ام را دارا بود. رتبه بندی دانشکده های مختلف آن به این شرح است:

  • دانشکده پزشکی و سلامت: رتبه 501 تا 600
  • دانشکده علوم زندگی رتبه 401 تا 500
  • دانشکده اقتصاد رتبه 169

رنکینگ ها بر اساس این معیار ها صورت می گیرند: وضعیت کلی دانشگاه، سطح آموزشی دانشگاه، تحقیقات صورت گرفته در آن ، منابع موجود، درآمد صنعتی و چشم انداز جهانی.

پذیرش دانشگاه استانبول

واحد آموزش هلدینگ ترکیش لایف دارای امتیاز نمایندگی ثبت نام هموطنان عزیز در تمامی رشته های این دانشگاه است برای تحصیل در ترکیه با ما در تماس باشید، برای ثبت پذیرش در دانشگاه استانبول و بررسی شرایط شما فرم ارزیابی رایگان دانشجویی را تکمیل نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا