دانشگاه کوچ

تحصیل در دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ (Koç University) یک دانشگاه خصوصی غیر انتفاعی در استانبول ترکیه است. دانشگاه کوچ ترکیه در سال 1993 در ساختمان های موقت در İstinye تاسیس شد و در سال 2000 به محوطه دانشگاه Rumeli Feneri نزدیک ساری‌یر نقل مکان کرد. دانشگاه کوچ برجسته ترین دانشجویان را در ترکیه و خارج از کشور جذب می کند و یک دانشگاه عالی برای تحصیل در ترکیه می باشد. دانشگاه کوچ به تعهد در برتری و برنامه های رفاهی آن معروف است که موجب جذب اساتید بین المللی معتبر از جمله دانشگاه های برتر ایالات متحده، انگلستان و اتحادیه اروپا شده است.

برای تحصیل در دانشگاه کوچ مسکن دانشجویی این دانشگاه، برای حدود ۳۰۰۰ دانشجو در پردیس اصلی و خوابگاه های دانشگاهی اتاق دارد که دانشجویان سال اول در اولویت هستند. این خوابگاه شامل اتاق های تک، دو، سه و چهار نفره است و تمام امکانات لازم، از جمله وایفای، گرمایش مرکزی و خدمات نظافت اتاق ها به صورت هفتگی بدون هزینه اضافی انجام می‌گیرد. حمل و نقل عمومی در اطراف شهر و همچنین در میان محیط های دانشگاهی  به راحتی در دسترس است. دانشجویانی که در خوابگاه های اصلی دانشگاه زندگی می کنند، فقط ده دقیقه از خوابگاه تا کلاس پیاده روی دارند، در حالی که دانشجویانی که در پردیس غربی دانشگاه زندگی می کنند می توانند از خدمات اتوبوس تندرو استفاده کنند که در این صورت، برای رسیدن به کلاس تنها ۲۰ دقیقه زمان می برد.

دانشگاه کوچ استانبول
محوطه دانشگاه کوچ

امکانات دانشگاه کوچ

در این دانشگاه فعالیت های اجتماعی و فرهنگی فراوانی در قالب ۸۰ باشگاه دانشجویی صورت می گیرد که شامل  باشگاه ادبیات، تیم مناظره، رقص و تئاتر می باشد و همچنین ۲۳ تیم ورزش دانشجویی از جمله فوتبال آمریکایی، هاکی روی یخ، فوتبال، اسنوبورد، قایقرانی و غواصی تشکیل شده است.

امکانات عالی و کامل دانشگاه کوچ از نظر علمی، فرهنگی و قرارگیری در یک طبیعت خاص باعث شده تا دانشگاه کوچ یک مقصد مناسب برای تحصیل در ترکیه باشد.

همچنین دانشگاه دارای باشگاه دانشجویان بین المللی است که به طور مرتب فعالیت های اجتماعی مانند  فیلمهای شبانه، تفریحات شبانه و سفر به استانبول را برای حمایت از دانشجویان بین المللی در محوطه دانشگاه برگزار می کند. باشگاه های بازاریابی و شاخص صنعت مهندسی میزبان دو رویداد دانشجویی در پردیس روملایفنری (Rumelifeneri) هستند و جشنواره بهاره نیز یکی از محبوب ترین رویدادهای دانشگاه است.

دانشگاه کوچ استانبول
محوطه دانشگاه کوچ

رنکینگ دانشگاه کوچ در سال 2021

این دانشگاه در آخرین نظام رتبه بندی Times در رتبه ی 600-501 و در نظام رتبه بندی QS در رتبه ی 465 قرار دارد.

ثبت نام در دانشگاه کوچ

واحد اموزش هلدینگ ترکیش لایف دارای امتیاز نمایندگی ثبت نام هموطنان عزیز در تمامی رشته های این دانشگاه است، برای تحصیل در ترکیه با ما در تماس باشید. برای ارزیابی شرایط تحصیلی و اخذ پذیرش خود می توانید فرم ارزیابی رایگان را تکمیل نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا