تکنیکال یونیورسیتی

تحصیل در دانشگاه تکنیکال یونیورسیتی

دانشگاه تکینکال یونیورسیتی (İstanbul Teknik Üniversitesi) دانشگاهی بين المللی است كه در شهر استانبول تركيه قرار دارد. اين دانشگاه در سال ۱۷۷۳ بنيان نهاده شده و از لحاظ قدمت سومين دانشگاه فنی دنيا است.

دانشگاه فنی استانبول يكي از برجسته ترين مراكز آموزش عالي در تركيه به شمارمي رود. و در سال ۲۰۰۹ رتبه ۱۰۸ را از طرف مؤسسه THESدر ميان دانشگاه هاي فني دنيا كسب نموده است. ‌
دانشگاه تکنیک استانبول دانشگاه دولتي بوده و از ۵ مركز آموزشي تشكيل شده كه در مناطق مهم استانبول قرار دارند. ‌
دانشگاه تکنیک استانبول علاوه براين ۵ مركز داراي يك ساختمان خارج شهر نيز هست كه در آن استخر شنا، استاديوم، خوابگاه دانشجويي و كتابخانه مركزي نيز قرار دارند. اين دانشگاه يكي از دانشگاه هاي پرطرفدار براي متقاضيات تحصيل در تركيه به شمار مي رود.

عکس دانشگاه تکنیکال یونیورسیتی
دانشگاه تکنیکال یونیورسیتی

امکانات دانشگاه تکنیکال یونیورسیتی

دانشگاه فنی استانبول دانشگاهی دولتی است. این دانشگاه دارای پنج پردیس است که در مهم‌ترین نقاط شهر ترکیه قرار گرفته‎اند. درمیان پنج پردیس دانشگاه فنی استانبول، مسلک (Maslak) پردیس اصلی می‌باشد که در حومه شهر واقع شده است و مساحت آن حدود ۲.۶۴ کیلومتر مربع است. سالن های اقامت دانشجویی، کتابخانه مرکزی دفتر ریاست دانشگاه، استخر، استادیوم و دانشکده‌ها در این پردیس قرار دارند. پردیس توزلا (Tuzla) از دیگر پردیس‎های دانشگاه و در حومه شهر است.

این پردیس مورد استفاده دانشجویان و اساتید دانشکده دریانوردی است. این پردیس در ناحیه تزوزلا استانبول، در منطقه کشتی‌سازی واقع شده است.سه پردیس شهری در نزدیکی یکدیگر قرار دارند و در نزدیکی میدان تکسیم (Taksim) واقع شده‌اند. دانشکده معماری در پردیس تاسکیسلا (Taşkışla) قرار دارد. ساختمان این پردیس یکی از برجسته ترین ساختمان های تاریخی استانبول است. قدمت این ساختمان به دوره اوتامان بازمی‌گردد و برای سربازخانه‌های نظامی مورد استفاده قرار می‌گرفته است. پردیس‌های گوموسویا (دانشکده مهندسی مکانیک) و ماکا (دانشکده مدیریت) نیز در لیست مهم‌ترین ساختمان‌های تاریخی استانبول قرار دارند.

تکنیکال یونیورسیتی استانبول
در دانشگاه تکنیکال یونیورسیتی استانبول

رنکینگ دانشگاه تکنیکال یونیورسیتی در سال 2021

این دانشگاه در اخرین نظام رتبه Times بین ۶۰۱ تا ۸۰۰ و در رتبه بندی QS بین 751 تا 800 قرار دارد.

پذیرش دانشگاه

واحد اموزش هلدینگ ترکیش لایف  دارای امتیاز نمایندگی ثبت نام هموطنان عزیز در تمامی رشته های این دانشگاه است، برای تحصیل در ترکیه با ما در تماس باشید. برای ارزیابی شرایط تحصیلی و اخذ پذیرش خود می توانید فرم ارزیابی رایگان را تکمیل نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا